Тематичний словник

Що таке ТЕП?

Термоеластопласт (ТЕП) - підошва взуття, виготовлена із термопластичної гуми; принципіально новий (2006 р.) матеріал для взуття підошви. Термоеластопластичні підошвы позбавлені недоліків гумових підошв, низької еластичності та морозостійкості ПВХ-підошв. 
ТЕП-підошви мають високий коефіцієнтом тертя по асфальту, мокрим дорогам та снігу, що знижує травматизм у зимовий час. Відрізняються високою морозостійкістю (- 50 °С). За показниками тертя суттєво перевищує багатьох термопластів, деякі гуми.

Що таке цигейка?

Цигейка - ж. [від нім. Ziege коза] Хутро, вироблений зі шкіри овець цигайської породи. Стрижені, фарбовані у коричневий та інші кольори. Застосовуються для утеплення зимового взуття, та одягу.  Також застосовуються для пошиву шапок, комірів, жіночих пальт и т. п.

Що таке нубук?

Нубу́к — мілковорсиста шкіра, у процесі виробки піддаються хромовому дубленню та шліфовці лицьової поверхні дрібнообразивними матеріалами, наприклад, піском. Нубук схожий на замшу, але виробляється із інших частин шкіри та, як правило, дорожче. Характеризується міцністю та зносостійкістю при належному догляді. Оброблений жировим просоченням так званий нубук-оіл має водо відштовхуючі властивості.

Що таке замша?

Замша (фр. suède) — м'ягко обробленна шкіра. Із замші шиють одяг, взуття и т. п. Замшею називають шкіру, виготовлену за допомогою просочування жирами сирих шкір, підданих попередньою обробкою. Для приготування замші використовують шкіру барана, кози, корови  та інш.

 Що таке шубне хутро?

Шубне хутро (штучне) - це текстильний виріб, який імітує натуральне хутро. Завдяки високим теплоізоляційними властивостями та порівняно низькою вартості при масовому виробництві широко використовуються для виробництва одягу, утеплення та оздоблення взуття.

Що таке тиснення?

Тиснення – процес, ціллю якого є за допомогою кліше та ручних, полу автоматичних та автоматичних пресах для тиснення, отримати відбиток на гладкої поверхні.

Що таке перфорація?

Перфора́ція (англ. perforation, лат. perforo — пробиваю) — результат перфорування, тобто передбаченого виробництва значної кількості вірно розташованих отворів певної форми у листовому та іншому матеріалі. Цим словом також може називатися сам процес перфорування.

Що таке цигейка(евро), хутро(евро), зима(евро)?

Евро цигейка, цигейка (евро), хутро (евро), зима (евро) – утеплення взуття до щиколотки. Вище щиколотки утеплення нема. Приставка «евро» з'явилась від европейских зим, які трохи тепліші ніж в Україні. Хоча зими в Україні вже не такі ж сурові )))