Про гарантійний термін (строк) на взуття ?

   Згідно частини 3 статті 7 Закону України "Про захист прав споживачів", на сезонні товари, наприклад – взуття, гарантійний термін (строк) обчислюється з початку відповідного сезону, що встановлюється Кабінетом Міністрів України.

   

   Додатком №1 до Постанови Кабінету Міністрів України від 19.03.1994 р. № 172 встановлено перелік сезонних товарів, гарантійні терміни за якими обчислюються з початку відповідного сезону, наприклад - взуття:

  • зимового асортименту - з 15 листопада по 15 березня;

  • весняно-осіннього асортименту - з 15 березня по 15 травня та з 15 вересня по 15 листопада;

  • літнього асортименту - з 15 травня по 15 вересня.

 

   Правилами роздрібної торгівлі непродовольчими товарами, затвердженими наказом від 19.04.2007 №104 Міністерства економіки України, визначено, що за ознаками сезонності взуття поділяється на:

  • зимове - утеплене всіх видів;

  • весняно-осіннє - чоботи, напівчоботи, черевики, напівчеревики неутеплені, туфлі закриті на товстій підошві з пористої гуми або поліуретанів;

  • літнє - туфлі літні відкриті, сандалети, сандалі та інше.

   

   Встановлено, що у гарантійні строки на сезонні товари не включається час іншого сезону (міжсезонний період).
   Наприклад, якщо осінні напівчобітки були придбані 1 лютого (гарантійний строк, вказаний виробником, складає 30 днів), то претензії, у разі виявлення недоліків у взутті в період гарантійного строку, споживач має законне право пред’являти тільки з 15 березня.
   А якщо осінні напівчобітки були придбані 1 травня (гарантійний строк, вказаний виробником, складає 30 днів), то претензії, у разі виявлення недоліків у взутті в період гарантійного строку, споживач має законне право пред’являти з 1 травня по 15 травня та з 15 листопада цього ж року до закінчення гарантійного строку.

   Якщо зимові чоботи були куплені 1 серпня (гарантійний строк, вказаний виробником, складає 30 днів), це не означає, що гарантійний термін закінчиться 1 вересня. Гарантія на зимове взуття вступає в силу 15 листопада, з цієї дати і рахуються 30 гарантійних днів.
   Також, слід пам’ятати, що згідно частини 6 статті 7 Закону України "Про захист прав споживачів", при виконанні гарантійного ремонту гарантійний строк збільшується на час перебування взуття в ремонті!

Гарантії на взуття не поширюються:

  • При порушенні покупцем порядку експлуатації взуття, догляду, зберігання і при наявності механічних пошкоджень (опіки, порізи, здири, проколи);

  • При деформації взуття внаслідок неправильного носіння, сушіння, а також дій хімічних та інших речовин;

  • На деталі, які вимагають дрібного ремонту: шнурки, устілка, фурнітура, набійки (оскільки вони є змінними).

   Повідомляємо, що зміна кольору натуральної шкіри при потраплянні на неї води не вважається дефектом виробництва.
    Якщо ви вирішили придбати взуття з темною підкладкою (чорна, бордова, червона і т.д.), то будьте готові до того, що під дією вологи та поту підкладка може фарбуватись.